Elämää arjen yläpuolella.

Kilpailut

 

SPECIAL OLYMPICS UNIFIED-JOUKKUEMESTARUUSKILPAILUT 5.11.2017 /

 

TULOKSET

 

Luokka 2 – SO käyntiohjelma 2

 

I Mirja Puntala – Dorit 69,286 % /97p

 

Veikko Nurminen – Kama 68,571 % /96p

 

 

 

Luokka 3 – SO käyntiohjelma 2015

 

Lotta Romsi – Flamenco 68,666 % / 103p

 

 

 

Luokka 6 – SO käynti-raviohjelma 2015

 

I Klaus Muller – Tayson 71,111 % / 128p

 

Olli Aarnio – Acco 68,888 % / 124p

 

Joonas Rasinen – Mat 68,6 % /123,5p

 

 

 

Luokka 9 – SO käynti-ravi-laukkaohjelma 2015

 

I Sofia Tikkanen – Fortuna 71,052 % / 135p

 

II Jenny Kärkkäinen – Tigger 70,263 % / 133,5p

 

Inka Kolhinoja – Farinelli 68,947 % / 131p

 

Teresa Rantamäki – Fortuna 68,947 % / 131p

 

Sara Ristimäki – Hanra 68,421 % / 130p

 

Nippe Lahtinen – Acco 67,631 % / 128,5p

 

Tanja Pyykkö – Rorata 66,579 % /126,5p

 

Jasmin Blomander – Slimas 66,315 % / 126p

 

 

 

LUOKKA 10 – K.N. Special

 

I Anna Saari – Rorata 68,200 % / 170,5p

 

II Tiisa Lahtinen – Flamenco 68,000 % / 170p

 

Tiia Lehtonen – Rieke 66,400 % / 166p

 

Tiitta Niemi – Tayson 64,400 % / 161p

 

Saara Hakanen – Mat 62,000 % / 155p

 

Saara Takahashi – Orelie 61,600 % / 154p

 

Tuomas Oravuo – Laetitia 60,000 % / 150p

 

 

 

UNIFIED

 

I Jenny Kärkkäinen – Tiia Lehtonen 136,663 %

 

II Nippe Lahtinen – Tiisa Lahtinen 135,631 %

 

III Jasmin Blomander – Anna Saari 134,515 %

 

IV Joonas Rasinen – Tiitta Niemi 133,011 %

 

V Sofia Tikkanen – Saara Takahashi 132,652 %

 

VI Inka kolhinoja – Tuomas Oravuo 128,947 %

 

VII Tanja Pyykkö – Saara Hakanen 128,579 %

 

 

 


**********************************************

TULOKSET 9.4. / SO – RATSASTUSKILPAILUT HUITTISTEN RATSASTUSKESKUS

 

LUOKKA 2 – SO-KÄYNTIOHJELMA 2

Mirja Puntala – Dorit                    88,5/63,21 %

 

LUOKKA 4 – SO KÄYNTI-RAVIOHJELMA 1

 I Tiia Lehto – Mat                        109,5/68,4 %

Maija Pyy – Mas                           102/63,75 %

Ida Lindström – Acco                  100/62,5 %

 

LUOKKA 5 – SO KÄYNTI-RAVIOHJELMA 2

I Lotta Romsi – Flamenco          115/71,88 %

II Joonas Rasinen – Fortuna       113,5/70,94 %

Klaus Muller – Farinelli                107,5/67,19 %

Joel Kasurinen – Mat                    105/65,63 %

Annika Olo – Flamenco               104,5/65,31 %

Olli Aarnio – Kama                       104/65 %

Nea Peltonen – Acco                    89,5/55,94 %

 

LUOKKA 7 – SO KÄYNTI-RAVI-LAUKKAOHJELMA 1

I Ronja Laakkonen – Kama      150,5/71,66 %

II Inka Kolhinoja – Slimas          141,5/67,38 %

Jasmin Blomander – Saanan Tähti 138/65,71 %

Anna Pakarinen – Farinelli          136,5/65 %

Wivan Atrila – Tayson                 129,5/61,66 %

 

LUOKKA 9 – SO KÄYNTI-RAVI-LAUKKAOHJELMA 2015

I Sofia Tikkanen – Fortuna         136,5/71,84 %

II Jenny Kärkkäinen – Channon 128/67,37 %

Tanja Pyykkö – Rorata               124/65,26 %

Toomas Lahtinen – Acco            122,5/64,47 %

Ilona Koskinen – Tayson            117,5/61,84 %

Sara Ristimäki – Tigger            107/56,32 %

 

***************************************************** 

TULOKSET

 

Tervetuloa Huittisten Ratsastuskeskuksen järjestämiin esteratsastuksen harjoituskilpailut 4.2.2017

 

LUOKKA I Puomi-/ristikkoluokka, kaikki palkitaan

 

Miika Perko – Theobald

 

Ida Haaranen – Svarte Dennis

 

LUOKKA II 40/50/60 cm, arv. 367.2.

 

I Ida Haaranen – Theobald 0-41,59/0-26,36 (50cm)

 

II Jenni Haapahuhta – Tells Korpral 0-42,69/0-30,66 (50cm)

 

III Ella Kaisajoki – Acco 0-45,91/0-32,12 (50cm)

 

IV Piia Rannikko – Huson Jyminä 0-45,12/4-29,92 (40cm)

 

Miriam Rejch – Rayny Hornline 0-53,84/4-37,54 (60cm)

 

Alli Harakka – Pixel 0-41,95/4 -38,38 (60cm)

 

Minna Mahlamäki – Lizings 4-47,46 (60cm)

 

Sinna Kaivola – Frizzante Aas 4 – 59,42 (50cm)

 

Sofia Rinne – Kama 4-1,00,51 (40cm)

 

Maria Rautanen – Rorata 4-1,07,05 (50cm)

 

Iina Viljanen – Flamenco 4-1,13,71 (40cm)

 

Venla Finska - Pixel 4 -4-1,13,83 (40cm)

 

LUOKKA III 70/80/90/100 cm taitoarv.

 

I Tuomas Oravuo -Orelie 38p

 

Senni Vilen – Pikaso 36p

 

Tiia Lehtonen – Kama 30p

 

Minna Mahlamäki – Lizings 30p

 


********************************************

TULOKSET 29.1.2017 Kilpailuharjoitukset

 

LUOKKA 2 – KÄYNTIOHJELMA 2

I Heidi Lindholm – Matt 92,5/66,07%

Veikko Nurminen – Mas 88,5/63,21%

Mirja Puntala – Flamenco 88/62,86%

 

LUOKKA 6 – KÄYNTI-RAVIOHJELMA 2015

Tanja Pyykkö – Rorata 115,5/64,17%

 

LUOKKA 7 – KÄYNTI-RAVI-LAUKKAOHJELMA 1

I Toomas (Nippe) Lahtinen – Farinelli 136,5/65%

II Sara Ristimäki – Tayson 135/64,29%

Tanja Pyykkö – Rorata 134,50/64,05%

Jasmin Blomander – Saana 134,50/64,05%

Jenny Kärkkäinen – Acco 134/63,81%

Sofia Tikkanen – Fortuna 133,50/63,57%

Ilona Koskinen – Kamu 133,50/63,57%

 

LUOKKA 8 – KÄYNTI-RAVI-LAUKKAOHJELMA 2

Inka Kolhinoja – Mas 148,5/64,57%

 

LUOKKA 9 – KÄYNTI-RAVI-LAUKKAOHJELMA 2015

I Sofia Tikkanen – Fortuna 123,5/65%

II Toomas (Nippe)Lahtinen – Flamenco 120/63,16%

Sara Ristimäki – Tayson 119/62,63%

Inka Kolhinoja – Mas 118,5/62,37%

Jenny Kärkkäinen –Acco 118,5/62,37%

Ilona Koskinen – Kamu 117/61,58%

***********************************************